Bedrijf in de Klas op tv!

In juni kwam RTL 4 langs om bij ons te filmen. Best spannend, want wat wil je laten zien? En hoe zorg je dat je dat ook kúnt laten zien?

221002 Dit is Holland RTL4   Bedrijf in de Klas

Wil je op tv?

Natuurlijk willen wij op tv! Maar… wat laat je dan zien?

Wij hebben gekozen om te laten hoe je met de training van Bedrijf in de Klas leert om samen met bedrijven opdrachten te maken. Het bedrijf AAE werkte graag mee. Dit bedrijf maakt machines om producten automatisch te bedrukken en te assembleren (in elkaar te zetten). Zo maken zij onder andere machines om de spuiten te bedrukken en de plunjer in de cylinder te doen.

Koppeling met ons lesmateriaal

Juist over dat vraagstuk hadden wij een lesbrief gemaakt. De leerlingen werken in deze opdracht onder andere aan het vraagstuk:

Hoe automatiseer je het drukproces?

Hierbij maken leerlingen op hun eigen niveau een ‘machine’ die spuiten (of rietjes) kan bedrukken:

Annelien uit groep 6 maakte van duplo een machine waarbij een karretje langs rietjes kon rijden om daar strepen op te zetten
Yasmina en Caspar uit groep 8 maakten van Lego samen een pneumatische machine die spuiten kon opppaken.
Twee leerlingen uit de brugklas bouwden een lopende band om spuiten te vervoeren
Zij maakten ook met de EV3 van Lego een machine die automatisch kon stempelen.
Leerlingen uit de vierde en vijfde klas hadden een robot bij zich die zo geprogrammeerd was, dat deze met een zuignap spuiten kon oppakken en verplaatsen.
Zo werkten zij allemaal op hun eigen niveau aan dit vraagstuk!

Nieuwsgierig geworden naar meer?

Onze kennisbank zit bomvol met leuke artikelen. Gratis kennis, voor iedereen toegankelijk!

'Sinds Bedrijf in de klas langs is geweest wil ik graag een keer langs bij AAE!'

Piet

Leerling school

Meer nieuws artikelen

Samenwerken met bedrijven lijkt wel op kwartet…

Samenwerken met bedrijven voor praktijkgericht onderwijs voelt voor veel docenten als een ingewikkeld spel. In dit artikel wordt die samenwerking treffend vergeleken met een kwartetspel. Als docent verzamel je kaarten zoals een passend onderwerp, een geschikt bedrijf, een betekenisvol vraagstuk en de juiste timing. Tegelijk speel je meerdere rollen: docent, onderwijsontwikkelaar, projectmanager en coach.
Lees meer

Nieuwe lesbrief Eindhoven Airport online!

Nieuwe lesbrief over hoe Eindhoven Airport zich beter kan aansluiten op een steeds internationaler wordende regio.
Lees meer

Hoe onderwijs en bedrijfsleven elkaar versterken in de Brainportregio

Met het Docentontwikkelteam bezochten docenten hightechbedrijf ASML, waar ze de impact op de regio ontdekken én leren ze hoe ze bedrijfsbezoeken zelf betekenisvol kunnen inzetten in de klas. Zo ontstaan directe toepassingen voor leerlingen én een structurele verbinding tussen school en bedrijfsleven.
Lees meer

Meld je aan

Meld je hier aan voor de nieuwsbrief van Bedrijf in de Klas.

*Als jij je gegevens achterlaat, houden we rekening met jouw privacy volgens onze privacy policy.