Samen op een praktische manier leren bouwen aan contextrijk onderwijs.
Inspirerend lesmateriaal, verhelderende video's, blogs en meer.
Producten die je helpen om verbinding te creëren tussen scholen en bedrijven.
Heb je een vraag, ben je benieuwd wie wij zijn of wil je ons volgen op social media?
Heb je een vraag, neem gerust contact met ons op!

Als je over de snelweg rijdt, zeker in de regio Eindhoven, zie je regelmatig een bord of gebouw met VDL erop staan. De naam ‘VDL’ staat voor ‘Van der Leegte’ – naar de familie die nog steeds aan de basis staat van dit internationale industriële bedrijf. Bij VDL Groep geloven we dat technologie ons leven en de samenleving helpt te verbeteren. In de werelden Mobility, Energy & Sustainability, Science, Technology & Health, Infratech, Foodtech en ontwikkelt en produceert VDL zeer diverse industriële en innovatieve producten en machines, van onderdelen tot eindproducten. Een aantal voorbeelden: elektrische bussen, vuilniswagens, systemen voor in chipmachines, bumpers voor een auto, bewegwijzeringsborden langs de snelweg, dakkoffers, de bekende Dopper-drinkfles, brievenbussen, zelfs zonnehemels. En nog veel meer… We zijn altijd gedreven om samen het verschil te maken. Door te denken. Te doen. En door vakmanschap en innovatie te combineren. Wij staan voor kracht door samenwerking.
Met al deze producten is het familiebedrijf, opgericht in 1953, heel groot geworden. Het bedrijf bestaat nu uit meer dan 100 bedrijven en er werken meer dan 15.000 mensen van allerlei nationaliteiten in verschillende beroepen. Dus wie weet, ga jij er ooit wel werken!
Neem eens een kijkje op www.vdlgroep.com voor meer informatie.
Eén van de divisies (afdelingen) van VDL is ‘VDL Bus & Coach’. 
De kernactiviteiten van de busdivisie bestaan uit de ontwikkeling, productie, verkoop en service van onder andere bussen en touringcars. Om een bus te bouwen, heb je veel verschillende onderdelen nodig. Deze worden niet allemaal door hetzelfde bedrijf gemaakt: het ene bedrijf kan goed chassis bouwen (het onderstel van de bus), een ander bedrijf is juist goed in het maken van de ruiten of de inrichting. Het gebruik van een bus (bijvoorbeeld een stadsbus of juist een touringcar) bepaalt hoe een bus is ingericht en aan welke eisen de onderdelen moeten voldoen.
Dit zie je hier in de video van Het Klokhuis over de bus.
Bij het ontwerpen en bouwen van nieuwe bussen houdt VDL rekening met duurzaamheid: zo maken zij onder andere elektrische bussen en passen zij de materialen en vormgeving van de bus zo aan dat deze minder energie verbruikt tijdens het rijden.
De ontwikkeling van zelfrijdende voertuigen speelt in de hele transportsector. De zelfrijdende auto’s van Google en Tesla zijn hier misschien de bekendste voorbeelden van. Maar andere automerken en dus ook vrachtwagenfabrikanten zijn hier dus ook mee bezig. Als vrachtwagens zelf zouden kunnen rijden, worden de wegen veiliger, zijn er minder files, en heb je minder chauffeurs nodig.
Om vrachtwagens zelfstandig te laten rijden wordt gebruik gemaakt van Artificial Intelligence (AI). Sensoren ‘zien’ de weg en geven de informatie door aan de computer. Deze beslist wat er moet gebeuren: gas geven, sturen, remmen, enzovoorts. Daarvoor moet de computer wel weten wat de vrachtwagen wanneer moet doen. Door middel van AI leert het systeem van alle situaties die de truck (en alle andere weggebruikers ) tegen komt. Bijvoorbeeld hoe wegen of stoplichten eruit zien, maar ook hoe overstekende mensen eruit kunnen zien en wat je dan moet doen.
Vrachtwagens mogen nu nog niet autonoom rijden. Maar ze mogen wel al deels zelfstandig rijden: bij platooning mogen vrachtwagens in colonne achter elkaar aan rijden. Alleen de voorste vrachtwagen hoeft bestuurd te worden, de chauffeurs in de volgwagens hoeven niets te doen zolang de trucks gekoppeld zijn.
Bekijk de demonstratie van DAF Trucks en TNO waarin zij dit laten zien met de Eco Twin truck.
Om de ‘beste bus’ te ontwikkelen en maken, zijn verschillende bedrijven nodig. Maar uit welke onderdelen bestaat een bus eigenlijk? En hoe kies je welk bedrijf onderdelen voor de beste bus kan maken? En welke ontwikkelingen zijn allemaal nodig om niet alleen nu, maar ook in de toekomst de beste bus te blijven ontwikkelen?
In deze opdracht werken leerlingen aan deze vraagstukken. Zo maken zij kennis met onderdelen van een bus en de eisen die daaraan gesteld worden, het werken in een keten en de innovaties bij VDL Bus & Coach.
Na onze trainingen kun je geen theekopje meer zien zonder minstens drie bedrijven en beroepen te noemen die daarbij horen én hier concrete lesideeën bij te hebben. De praktijk in de klas halen wordt daarmee een eitje!
"*" geeft vereiste velden aan
Hieronder zie je de volledige inhoudsopgave van onze kennisbank.
Wij gebruiken cookies om je de beste ervaring op onze website te geven. Daarmee kunnen we onthouden wat je eerder hebt bekeken, je voorkeuren opslaan en je informatie laten zien die bij jou past. Zo hoef je niet steeds opnieuw alles in te vullen, vind je sneller wat je zoekt en maken we je bezoek persoonlijker en makkelijker. Sta je cookies toe? Dan werkt onze site optimaal en kun je alles eruit halen wat erin zit. Geef je geen toestemming of trek je deze in, dan kan het zijn dat sommige functies minder goed werken.

Meld je hier aan voor de nieuwsbrief van Bedrijf in de Klas.
*Als jij je gegevens achterlaat, houden we rekening met jouw privacy volgens onze privacy policy.